Pravljično potovanje z Ivo Mlakar, ki podpisuje knjige.

Pravljično potovanje z Ido Mlakar

Ida Mlakar je otroška pisateljica in knjižničarka. V glavnem mestu je med drugim znana tudi po pravljičnih sprehodih po Ljubljani. Je prejemnica mnogih literarnih nagrad, njene knjige pa so prevedene v številne svetovne jezike. Najbolj jo poznamo po hudomušnih in poučnih zgodbah o paru prašičkov, Bibi in Gustiju. Posebnost slikanic je, da se ob njih lahko pogovarjamo o celi vrsti čustev.

S skupino bralcev iz 4. razreda smo se pri Mišku Knjižku udeležili pravljičnega srečanja z ustvarjalko. Čas predstavitve njenega dela je stekel v sproščenem vzdušju, za konec pa smo prisluhnili pripovedi pravljice O kravi, ki je lajala v luno. Nato smo jo prosili za podpise v nekaj knjig iz šolske knjižnice, katerih avtorica je sama.

Učenci z Ivo Mlakar

Nekaj učencev je zapisalo svoje vtise.

Zelo mi je bila všeč zgodba o kravi in konju.
Jana

V današnjem dnevu mi je bilo všeč, ko smo se na koncu fotografirali s pisateljico.
Amalija

Najbolj mi je bilo všeč, ko je pisateljica pripovedovala o svojih delih, ko smo dobili krofe ter ko se mi je podpisala.
Brina

Bilo je zelo poučno, zelo mi je bilo všeč.
Lea

V celjski knjižnici mi je bilo všeč, ko nam je pisateljica Ida Mlakar predstavila nekaj svojih knjig. Všeč mi je bilo tudi, ko smo na koncu jedli krofe in dobili podpis od pisateljice.
Nika

V Osrednji knjižnici Celje smo spoznali pisateljico Ido Mlakar Črnič. Všeč mi je bilo, ker sem izvedela nekaj več o pisateljici in njenih knjigah.
Taneja

Knjižničarka Dragica Milojević