Veselje do znanosti 2022

Da bi mladim čim bolj približali naravoslovne znanosti,  na Gimnaziji Celje – Center že vrsto let pripravljajo prireditev Veselje do znanosti. Poteka v okviru projekta UNESCO ASP mreže Slovenije. Udeležili smo se je tudi letos, in sicer v četrtek, 10. novembra. Delavnica je bila namenjena nadarjenim učencem 9. razreda v okviru projekta »Brihtne bučke«.

Na OŠ Frana Kranjca in Gimnaziji Celje – Center se zavedamo, da se ne učimo le, da bi vedeli, temveč da bi svoje znanje znali koristno uporabiti.

V uvodnem delu letošnje prireditve smo prisluhnili predavanju dr. Toma Turka, ki je spregovoril o vlogi in pomenu znanosti v današnjem času. V drugem delu smo sodelovali na treh delavnicah: Kemija iz domače kuhinje, Čarobni svet kapljic in Čarobni plini.

Nekaj utrinkov s prireditve si lahko ogledate na fotografijah.

Mentorica Barbara Petan