UNESCO projekt Moder stol – nekdo misli nate

Tudi v šolskem letu 2021/22 smo sodelovali v UNESCO projektu Moder stol – nekdo misli nate, katerega nosilka je OŠ Maksa Pleteršnika Pišece.

Tokrat so učenci v podaljšanjem bivanju na modro pobarvali stari leseni stol, ki smo ga dobili s fakultete. Stol so učenci najprej pobrusili z brusilnim papirjem, nato pa ga pobarvali z modro akrilno barvo. Modra barva predstavlja nebo in hrepenenje po nečem visokem.

Ko se je modra barva na stolu posušila, so učenci z rumeno barvo najprej zapisali ime projekta in njegov slogan (Modri stol – nekdo misli nate), kar ponazarja strpnost, modrost, sodelovanje med generacijami, solidarnost, hrepenenje, sočutje,… Pogovorili smo se za kaj vse smo hvaležni in se dogovorili, da na stol z rumeno barvo z besedami od A do Ž to tudi zapišemo.

Stol smo postavili v učilnico 1. b razreda, da učencem vsakodnevno sporoča, da niso sami, saj nekdo misli na njih, prav tako pa se lahko na njem odpočijejo ali s pomočjo mizice kaj narišejo oz. napišejo.

V projektu so sodelovali učenci in učenke 1. b razreda.

Vodja projekta: Suzana Fideršek