UNESCO kulturni dan

 

Od 24. septembra do 8. oktobra 2022 so po vsej Sloveniji potekale različne prireditve in dejavnosti v okviru Dnevov evropske kulturne dediščine in Tedna kulturne dediščine. Tudi naša šola se je vključila v dogajanje s svojim projektom UNESCO dan – Moje mesto skrivnosti šepeta. Učitelji in zunanji sodelavci smo za učence pripravili učne delavnice, v katerih so učenci aktivno sodelovali ter spoznavali bogato dediščino našega mesta.

 

V petek, 7. 10. 2022, se je torej pouk iz šolskih klopi preselil na ulice celjskega mestnega jedra, kjer so učenci od blizu spoznavali življenje nekoč, odkrivali skrivnosti o preteklosti mesta ter si ogledali pomembne zgradbe in spomenike.

 

Pri izvedbi so nam pomagale tudi nekatere druge institucije, kot so muzeji, knjižnice, arhivi in njihovi strokovnjaki. Ogledi in ustvarjalne delavnice so bili prilagojeni različnim starostnim stopnjam otrok, zato je bilo odkrivanje preteklosti zanimiva izkušnja prav za vsakogar. Utrinke kulturnega dne si oglejte v galeriji.

Vodja UNESCO dneva
Klavdija Krbavac Kenda