Stripovska delavnica na OŠ Frana Kranjca 2023

Stripovska delavnica

Ivan Mitrevski je ilustrator in pisatelj, od malih nog zaljubljen v stripe in ilustracije. S svojim ustvarjanjem bi rad navduševal otroke in mladostnike za branje. Pa še več kot to! O tem smo se lahko prepričali v dveh stripovskih delavnicah, ki smo jih v sodelovanju z Mladinskim centrom Celje organizirali na šoli. Udeležili so se jih učenci likovnega snovanja v povezavi s šolsko knjižnico. Učenci so dobili enkratno priložnost za ustvarjanje lastnega stripa. Domišljijo jim je buril avtor na zanimiv in učinkovit način. Vsaki učenki oz. učencu je narisal prvo, izhodiščno sličico bodočega stripa. Učenčeva naloga je bila, da zgodbo razvija po svoje. Utrip delavnic in izdelki bodo v prihodnjih dneh na ogled na razstavi v šolski avli, za zdaj pa le nekaj utrinkov.

Knjižničarka Dragica Milojević

Učenka kaže svoj strip
Umetnik pri prikazu risanja stripa