Znanstival 2023 v Ljubljani

Znanstival dogodivščin 2023 v Ljubljani

V soboto, 3. 6. 2023, smo se z vlakom odpravili na nagradno ekskurzijo v Ljubljano. Obiskali smo Znanstival. To je festival dogodivščin, znanstvenih predavanj, eksperimentalnih delavnic Vrta eksperimentov in Hiške eksperimentov. Bilo je zanimivo in poučno. Bob Friedhoffer nam je razkril nekaj čarovniških trikov, Martyna Wysznska in Mateusz Sienczewski pa sta nam predstavila težišče in ravnotežje. Na Vrtu eksperimentov smo si ogledali mesojede rastline, izolirali DNK iz jagod, preizkusili številne eksperimente Hiške eksperimentov ter se posladkali s sladoledom. Na dogodivščini se nam je pridružila Jana Draksler, za kar se ji zahvaljujemo.

Nagradna ekskurzija je bila namenjena učencem od 6. do 9. razreda: nadarjenim učencem, učencem, ki so v tem šolskem letu na državnih tekmovanjih osvojili zlata in srebrna priznanja, naj športnikom/športnicam šole ter učencem, ki bodo vpisani v Zlato knjigo

Nekaj utrinkov si oglejte na fotografijah.

Mentorici Joja Flis Jurko in Barbara Petan