Uspeh na državnem tekmovanju iz Ekokviza

14. 3. 2023 smo se z ekipo Ahatniki (tekmovalci Žiga Krajnik, 7. a, Lev kodre, 8. b, Lenart Kač, 8. b in mentorica Mojca Flere) ter njihovimi najzvestejšimi navijači odpravili v Ljubljano, na OŠ Spodnja Šiška, na državno tekmovanje iz Ekokviza, na katerega smo se uvrstili kot zmagovalci celjske regije.

Državnega tekmovanja se je izmed 794 prijavljenih ekip udeležilo le 12 najboljših, zato smo na ta uspeh resnično lahko ponosni.

Našo šolo smo odlično zastopali, osvojili zlato priznanje in 3. mesto.

Poleg izvrstnih tekmovalcev, ki so s svojim nadnaravnim znanjem spravljali vse prisotne v zadrego, smo imeli tudi najboljše navijače. Učenec Svit Krajšek je bil po izboru voditelja Roka Bohinca izbran za najboljšega navijača in za spomin  prejel njegovo knjigo.

O nas je bil pred tekmovanjem posnet tudi prispevek za nacionalno televizijo SLO 1, ki je bil objavljen v oddaji Poročila ob 17h. Ogledate si ga lahko na naslednji povezavi:

https://365.rtvslo.si/arhiv/porocila/174942872

Scroll to Top
Skip to content