UNESCO dan 2021

Moje mesto skrivnosti šepeta

UNESCO pridružene šole

Od 25. septembra do 9. oktobra 2021 so po vsej Sloveniji potekale različne prireditve in dejavnosti v okviru Tedna kulturne dediščine. Tudi naša šola se je, že sedmo leto zapored, vključila v dogajanje s svojim projektom UNESCO dan – Moje mesto skrivnosti šepeta. Učitelji in zunanji sodelavci smo za učence pripravili učne delavnice, v katerih so učenci aktivno sodelovali ter spoznavali kulturno dediščino našega mesta, ki je izredno bogata.

Ker nam je letos malo ponagajalo vreme, smo kulturni dan izvedli šele v tem tednu. Glede na sončno vreme in prijetno tople temperature, lahko rečemo, da se je izplačalo počakati. Učenci so tako skupaj s svojimi učiteljicami in učitelji odkrivali skrivnosti o preteklosti našega mesta. Pouk se je iz šolskih klopi preselil na ulice celjskega mestnega jedra. Pri izvedbi so nam pomagali različni muzeji in njihovi strokovnjaki. Vsak razred je odkrival svoj del mesta in na koncu so se v šolo vrnili z novimi spoznanji. Utrinki tega dne vas čakajo v galeriji …

Vodja UNESCO dneva
Klavdija Krbavac Kenda

Leave a Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen.