Teden pisanja z roko 2022

Moje želje z mojo pisavo je naslov teme letošnjega projekta Teden pisanja z roko. Ta se je začel že v decembru, ko so učenci zapisovali novoletna voščila svojim bližnjim, prijateljem, sošolcem ali pa kar celotnemu razredu. Vedno bolj ga skušamo vpeti tako v pouk kot v druge dejavnosti, tudi v projekte, ki jih izvajamo na šoli. Tako so učenci ob svetovnem dnevu človekovih pravic ustvarjali razglednice z roko napisanimi željami in pozivi za pravičnejši svet. V napovedniku dogodkov oddaje šolskega radia smo slišali prispevek o večnem pomenu pisanja z roko kljub vse bolj digitaliziranemu svetu, v kakršnem živimo.

 

K sodelovanju so bili vabljeni vsi učitelji in učenci šole. Glede na temo ponudimo nekaj idej, kako se vključiti. Predlagane dejavnosti:

 • Napiši pismo ali razglednico nekomu, ki ga že res dolgo nisi videl.
  • Nekaj predlogov o vsebini: kaj mu želiš v novem letu, kakšni so tvoji občutki do te osebe …;
 • Oblikuj svojo željo kot sporočilo ali zahvalo ali lepo misel svojim staršem, bratom, sestram, starim staršem, prijateljem, sosedom …
  • Nekaj predlogov, kako želje posredovati: lahko bi jih svojim dragim nastavil na mizo, v torbico, v poštni nabiralnik, na okensko polico, zataknil za vrata, pustil na predpražniku vhoda …;
 • Prepiši rek, lepo misel, verz, pesem … znane osebnosti, zapis poslikaj in ga pošlji osebi, s katero želiš deliti svoje želje.
  • Nekaj predlogov: zapis lahko obogatiš z okraski, ilustracijo …, pošlješ ga lahko preko SMS-a, e-pošte ali socialnih omrežij;
 • Prvošolci lahko napišete besedo ali besedno zvezo, ki združuje čim več vaših želj in črke lepo okrasite.
  • Nekaj predlogov: npr. veselje, zdravje, prijateljstvo, ljubezen, mir …;
 • Učenci priseljenci oz. učenci, katerih materni jezik ni slovenščina, si izberite katero od naštetih oblik, le da jo napišete v svojem jeziku;
 • K sodelovanju ste vabljeni tudi učitelji, da učencem ali pa svojim sodelavcem napišete kakšno svojo željo v l. 2022.
  • Namig: Prepustite se krilom domišljije!

Ob koncu Tedna pisanja z roko je v šolski avli na ogled razstava izdelkov, katere posebnost je, da se lahko nenehno spreminja tako, da dodajamo nove izdelke, ki še vedno nastajajo ali pa jih nadomestimo s starejšimi, ki so bili na ogled že nekaj časa. S Tednom pisanja z roko pa se projekt pri nas še ne zaključi, saj ga, tako kot je že bilo zgoraj omenjeno, glede na temo, še skušamo vpeti v druge vsebine. Marca bodo v delavnicah, namenjenih krepitvi solidarnosti, učenci ustvarjali razglednice za naključne vrstnike Slovenije in nekaj drugih evropskih držav. Veseli nas, da bo vsa pestrost različnosti otroških pisav obkrožila naš del sveta in da bomo tako tudi mi nekaj prispevali k bogastvu človeške identitete.

Dragica Milojević, knjižničarka

Leave a Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen.