Tečaj Jumicar 2022

Učenci 4. razredov smo se udeležili JUMICAR tečaja, ki je namenjen preventivni vzgoji otrok v cestnem prometu na malo drugačen način – skozi igro, z vožnjo avtomobilčkov, da otroci lahko doživijo promet kot vozniki avtomobila.

Program JUMICAR se je izvajal v dveh delih. V teoretičnem delu nam je izvajalec programa predstavil nevarnosti v prometu ter nas poučil o vedenju ter pravilih, katera so pomembna za nas kot udeležence v cestnem prometu. V praktičnem delu pa smo na mini poligonu s prometno signalizacijo postali vozniki mini avtomobilčkov in tako doživeli svet prometa skozi voznikove oči. Ob tem smo usvajali prometno znanje, ga praktično uporabili ter razvijali motorične sposobnosti. In seveda doživeli nekaj novega in zabavnega.