Slovenska glasbena olimpijada je tekmovanje namenjeno učencem 7., 8. in 9. razreda osnovne šole.
Udeleženci se lahko vzporedno šolajo na glasbenih šolah ali se kako drugače glasbeno izobražujejo. Pogoj za prijavo na Slovensko glasbeno olimpijado je predhodna udeležba na šolskem tekmovanju, ki ga na posamezni osnovni šoli organizira tam delujoči učitelj glasbene umetnosti v sodelovanju z Zvezo Glasbene mladine Slovenije in Akademijo za glasbo v Ljubljani.
Slovenska glasbena olimpijada je postala že utečeno vsakoletno tekmovanje, ki se izvaja na šolski in državni ravni in praviloma bienalno na mednarodni ravni. Najbolje uvrščen tekmovalec na šolski ravni se udeleži tudi državnega tekmovanja, ki bo letos 8. 3. 2025 na Akademiji za glasbo v Ljubljani.
Šolskega tekmovanja na OŠ Frana Kranjca Celje sta se v ponedeljek, 27. 1. 2025 udeležila učenca Luka Mlakar, 8.a in Larisa Bunetić, 9.a. Oba sta se zelo dobro odrezala – na državno tekmovanje pa se uvrsti Larisa Bunetić, 9.a, oba pa prejmeta bronasto priznanje.
Iskrene čestitke obema!
Mentorica Zala Pušnik