O Dnevu ljubezni 2022

23. maja 2022 smo uglasili našo deželo v imenu ljubezni do glasbe, prijateljstva in ljubezni kar tako.

Ta dan smo po vsej Sloveniji zaigrali, zapeli in zaslišali v en glas pesem Dan ljubezni skupine Pepel in kri, ki se nam je že v letu 2013 pridružila na osrednjem prizorišču v Logatcu, saj je bil prvi dan ljubezni posvečen temu, da so obeležili 100-letnico tamkajšnjega pihalnega orkestra.

Vse preveč je besed, ki zaidejo s poti. Slabih novic, ki nas vodijo narazen. Zato mi raje povemo z glasbo.

Dan ljubezni je pravzaprav pobuda, da bi se ljudje vrnili k svojim prvinskim vrednotam in da bi skozi prizmo ljubezni pogledali na dogajanje okoli sebe, se poenotili.

Tako smo se tudi na naši šoli ponovno odločili sodelovati na 10. vseslovenskem dnevu »Dan ljubezni 2022« in tako s pesmijo povezali različne generacije. Prireditev je potekala na igrišču OŠ Frana Kranjca Celje. Nastopili so učenci naše šole, otroci Vrtca Anice Černejeve – enota Hribček in Darja Gajšek.

Učiteljica Mateja Lajh