Nadomestni tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk je osrednji dogodek Dneva slovenske hrane, ki je v novembru potekal drugače, kot smo ga bili vajeni v preteklih letih. Takrat so bile na daljavo izvedene vse spremljevalne, izobraževalne dejavnosti in skupen zajtrk doma.

Ker  je Tradicionalni slovenski zajtrk iz vzgojnega, zdravstvenega in kmetijskega vidika zelo pomemben projekt, smo izpeljali še eno nadomestno izvedbo v šoli v petek, 11. junija.

Namen Tradicionalnega slovenskega zajtrka je ozaveščati otroke o pomenu lokalno pridelane hrane, domače pridelane in predelane hrane, pomenu zajtrka v okviru prehranskih navad in zdravega načina življenja.

Zajtrk je sestavljen iz kruha, mleka, masla, medu in jabolka. Vsa živila so naročena iz lokalnega okolja.

Mojca Flere, organizatorka šolske prehrane