Lev Kodre - zlato priznanje na drž. tekm. iz fizike

Zlato priznanje na državnem tekmovanju

v znanju FIZIKE za Stefanova priznanja

Šolsko tekmovanje v znanju FIZIKE za Stefanova priznanja je potekalo v sredo, 14. februarja 2024.

Tekmovanja se je udeležilo 13 učencev iz  8. in 9. razreda.

Osvojeno priznanje ČMRLJ na šolskem tekmovanju so osvojili naslednji učenci : Jakob Štampe (8. b), Bor Brečko (8. b), Žiga Krajnik (8. a), Maks Prevolnik (8. a), Ela Čuček (8. b), Lev Kodre (9. b) in Anej Firšt (9. b).

Pet učencev se je uvrstilo na regijsko tekmovanje, ki je potekalo v četrtek, 11. 4. 2024  na OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice.

Osvojeno BRONASTO priznanje na regijskem tekmovanju so osvojili 4 učenci:

Jakob Štampe (8. b), Bor Brečko (8. b), Žiga Krajnik (8. a) ter Lev Kodre (9. b).

Učenec Jakob Štampe je bil drugi najboljši v regiji.

Dva učenca naše šole Lev Kodre in Jakob Štampe sta se uvrstila na državno tekmovanje, ki je potekalo v soboto, 18. maja 2024 na UM, fakulteta za naravoslovje in matematiko. Državno tekmovanje je zahtevno tekmovanje, saj je sestavljeno iz dveh delov – teoretičnega in praktičnega (izvajanje poskusov) dela in traja 180 min.

Učenca sta pokazala veliko znanja ter se po svojih najboljših močeh spopadala z zahtevnimi nalogami, pogumno eksperimentirala ter utemeljevala svoje ugotovitve.

LEV KODRE je dosegel izjemen uspeh – osvojil je ZLATO priznanje na državnem tekmovanju v znanju FIZIKE za Stefanova priznanja!

Za izkazano znanje in vložen trud vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!

Mentorica: Nina Miklavžina