Področno šah. tekmovanje za posameznike 2023

Področno šahovsko tekmovanje za posameznike

Naši učenci so se 6. decembra 2023 udeležili področnega šahovskega tekmovanja za posameznike v hitropoteznem šahu. Vsi šahisti so igrali sedem partij po švicarskem sistemu.

V starejši skupini do 15 let so Lan Breznik, Staš Cencelj in Anej Firšt vsi zasedli mesta v zgornji tretjini vseh prijavljenih tekmovalcev. Staš je v veliki konkurenci osvojil tretje mesto, po besedah organizatorja pa se lahko vsi udeležijo državnega tekmovanja, ki bo januarja v Mariboru. POPRAVEK 12.12.2024: prvi trije na področnem tekmovanju so neposredno uvrščeni, za druge velja rezultat šole v lanskem šol. letu oz. dovoljenje organizatorja.

V najmlajši skupini sta tekmovala Anže Vrtačnik in Max Škafar. Anžetu je za eno zmago ušlo tretje mesto, na koncu je bil peti. Max pa je v veliki konkurenci uspel prepričljivo zmagati kar dvakrat.

Čestitamo vsem! S pripravami pa nadaljujte za ekipno tekmovanje, ki bo spomladi 2024!

Sergej Rinc,
mentor šahovskega krožka