Svetovni dan zemlje 22.4

Zemlja človeštva ne rabi za preživetje. Preden smo prišli na ta planet, je šlo materi Zemlji kar dobro. Če je ne bomo ljubili, bomo izgubljeni.”

Louise L. Hay
22. aprila se spominjamo našega planeta – planeta Zemlje. Na ta dan namreč praznujemo Svetovni dan Zemlje. Ne samo v Sloveniji, ta praznik obeležujejo tudi v več kot 192 državah.

Planet Zemlja je le eden izmed planetov našega Osončja. Od ostalih planetov pa se loči po tem, da nam daje dom. Včasih se zdi, da se tega vsi premalo zavedamo, zato je prav, da se spomnimo, kako pomembno je, da za našo Zemljo poskrbimo, in da vsak posameznik lahko prispeva kamenček v mozaik zdravega in lepega planeta.

Eko šola je s pomočjo sodelavcev Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani ter Akademske in raziskovalne mreže Slovenije (ARNES)  omogočila brezplačen ogled Yann Arthus-Bertrandovega vrhunskega dokumentarnega filma “Žejni svet”.