Dan zdravja april 2024

Dan zdravja 2024

V petek, 5. aprila 2024, je na naši šoli potekal naravoslovni dan – dan zdravja. Učenci so s svojimi razredniki imeli delavnice 8 krogov odličnosti, kjer so spoznavali močna življenjska načela, za katera želimo, da bi postala del otrokovega in našega vsakdana. Obiskali pa so nas tudi zunanji gostje, ki so izvajali različne aktivnosti.

Tako so se vsi učenci šole preizkusili na poligonih s tekmovalcema Exatlona 2022 Markom Vnukom in Andrejo Košir. Učenci od 1. do 5. razreda so spoznali delo, opremo in prevozno sredstvo pravih gasilcev in reševalcev. Učenci 6. razredov so na delavnici prve pomoči z učiteljico Barbaro Petan in starejšimi učenci naše šole spoznali temeljne postopke oživljanja. Sedmošolci so spoznali delo in spretnosti psov reševalcev. Osmošolci so s strani Ljudske univerze izvajali mladinsko delavnico na temo družabnih omrežij. Devetošolci pa so poslušali poklicnega rokometaša Žigo Mlakarja, ki jim je pripovedoval o svoji poti do vrhunskega športnika.

Za nami je tako en lep dan dejavnosti, na katerem so naši učenci preko različnih zanimivih aktivnosti spoznavali različne vidike zdravja.

Iva Mlakar, vodja naravoslovnega dneva