Šola v naravi je organizirana oblika vzgojno-izobraževalnega dela, ki poteka strnjeno več dni v času pouka in se izvaja izven prostorov šole. Elemente za določitev cene šole v naravi in prispevka učenca ter urejanje zagotavljanja sredstev za sofinanciranje in subvencioniranje šole v naravi določa Pravilnik o financiranju šole v naravi (Ur. list RS. št. 61/04, 70/08, 61/09), podrobneje pa Pravila o subvencioniranju šole v naravi OŠ Frana Kranjca Celje. MIZŠ zagotavlja sofinanciranje in subvencioniranje šole v naravi generaciji učencev 5. razreda. Drugo izvedbo šole v naravi za iste učence organiziramo kot nadstandardno storitev na osnovi prijav staršev, ki jo tudi v celoti plačajo.

Starši, ki zaradi socialnega položaja ne zmorejo v celoti plačati prispevka za šolo v naravi, lahko uveljavljajo subvencijo za šolo v naravi. Vlogo z ustreznim dokazilom (Odločba CSD o otroškem dodatku) oddajo razredniku en mesec pred načrtovano šolo v naravi, ravnateljica pa po sprejetih kriterijih na predlog svetovalne službe odloči o upravičenosti in višini subvencije in izda odločbo.

Dodatne informacije in vloge dobite pri razredniku, v svetovalni službi in na spletni strani šole.

Šolo v naravi za 5. razred bomo tudi letos izvedli v Baški v organizaciji Celeia d.o.o. in s podporo MOC. Osnovna dejavnost je plavanje, ob tem pa še naravoslovje - morski svet.

Drugo šolo v naravi (alpsko smučanje) za 7. razred smo letos izbrali med ponudniki izven CŠOD, ker nismo uspeli na njihovem razpisu. Učenci si bodo opremo lahko sposodili. Šolo smučanja bodo, skupaj z našimi, izvedli njihovi učitelji smučanja.

Letos se bodo naši učenci udeležili dveh šol v naravi:

Razred

Čas