PODALJŠANO BIVANJE

Organizirano je za učence od 1. do 5. razreda in je za starše, ki zaradi službenih obveznosti potrebujejo organizirano varovanje otrok, brezplačno. Učenci se lahko v oddelke vključijo izključno na osnovi pisne prijave staršev za naslednje šolsko leto. Vse spremembe oz. posebnosti odhoda domov morajo starši predhodno sporočiti učitelju.

Podaljšano bivanje se začenja po pouku v sedmih oddelkih in traja najdlje do 16.00 v enem oddelku. Oddelki se med tem časom postopoma združujejo zaradi odhajanja učencev domov. Učenci 4. in 5. razreda odhajajo na prvi možni šolski prevoz.

Delo v OPB poteka po urniku, v katerem je predviden čas za domačo nalogo, kosilo in prostočasne dejavnosti. Če so učenci med učno uro v PB pri drugih dejavnostih, domačo nalogo opravijo doma. Starši naj prihajajo po učence ob koncu šolskih ur, da ne motijo dela.

Razpored:

do 14.40

V OPB 3

po 14.40 uri

Namenjeno je samo prijavljenim učencem 1. razreda. Poteka od 6.00 do 8.00 ure zjutraj v učilnici 1. b, od 7.00 dalje pa še dodatno v učilnici 2. b (JV2).JUTRANJE VARSTVO

Zaradi izraženih potreb staršev po jutranjem varstvu učencev drugega (in tretjega) razreda bomo tudi letos sprejeli nekaj učencev v dodatni oddelek jutranjega varstva. Učenci 2. (in 3.) razreda se v JV lahko vključijo izključno na osnovi prijave in utemeljene pisne vloge staršev v juniju za naslednje šolsko leto.

VARSTVO VOZAČEV

Organizirano je za učence višjih razredov (od 6. do 9.), ki po pouku, drugih šolskih dejavnostih ali kosilu čakajo na šolski prevoz ali nadaljevanje pouka. Letos se VV vsak dan začenja že po 4. šolski uri, saj učenci 6.-8. razreda zaradi delitve v več skupin pri GOS, TIT in ŠPO čakajo na šolski prevoz oz. nadaljevanje pouka že 5. uro.

Posebnost so tudi učenci, ki se vozijo s kombiji. Ker so zjutraj v šoli prej kot ostali učenci, je za njih ob prihodu organizirano jutranje varstvo vozačev v pritličju šole. Po pouku pa se do odhoda kombijev vključijo v skupno varstvo vozačev.

Varstvo vozačev poteka vsak dan do 14.20 ure in je za čakajoče učence obvezno.