Cici pevski zbor

Cici pevski zbor OŠ Frana Kranjca obiskujejo učenci 1. in 2. razreda. Pevski zbor je dejavnost, ki se je učenci še posebej radi udeležujejo, saj se na vajah družijo, veselijo, predvsem pa uživajo v petju. Zbor uspešno nastopa na šolskih in izvenšolskih prireditvah. Poseben čar pa za mlade pevce predstavljajo predvsem nastopi. Vaje pevskega zbora potekajo ob torkih in četrtkih 5. šolsko uro.

Učiteljica: Mateja Lajh

Otroški pevski zbor in vokalna skupina

Učenci od 3.–5. razreda, ki uspešno opravijo avdicijo, se vključujejo v otroški pevski zbor, starejši učenci od 6.–9. razreda pa v vokalno skupino. Druži jih veselje do glasbe, petja in nastopanja, kjer vsako leto razveseljujejo s svojim pevskim znanjem. Uspehi zadnjih let so vsem spodbuda za intenzivno delo, ki ga nadgradijo tudi na vsakoletnih intenzivnih pevskih vajah.

Zborovodkinja: Milena Urlep Rogl

Šolski orkester

Učenci se radi sprostijo tudi z igranjem na glasbila, druženjem in nastopanjem na različnih prireditvah. Srečajo se s skupinskim muziciranjem različnih glasbil. Predstavljajo se z različnimi zvrstmi glasbe, sodelujejo s pevskima zboroma in vokalno skupino. Svoj repertoar pa dopolnjujejo tudi s kakšnim avtorskim delom.

Vodja: Milena Urlep Rogl

Urnik pevskih vaj in vaj orkestra:

DEJAVNOST

40 let Rdečega križa

6. 10. 2017

Dvorana KS Aljažev hrib

Kulturni program za oskrbovance doma

Marec 2018

Dom ob Savinji