Tradicionalni slovenski zajtrk, petek, 20.11.2020

• Objavljeno: 18 November 2020
  • Zadetkov: 112

Tudi letos bomo na tretji petek v novembru, 20. 11. 2020, obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ), ki bo letos že jubilejni, deseti po vrsti. Njegova izvedba bo zaradi epidemije covid-19 letos drugačna.

Glede na epidemiološke razmere se letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk s sloganom »Zajtrk z medom – super dan!« ne bo izvedel po šolah in vrtcih kot v preteklih letih, temveč bo pozornost namenjena ozaveščanju in spodbujanju širše javnosti k obeležitvi Dneva slovenske hrane.

zajtrk

CICI ZBOR

• Objavljeno: 07 November 2020
  • Zadetkov: 122
CICI ZBOR
23.11.2020

ŽIVIJO UČENCI! 😉

DRŽIM PESTI, DA SE PRIHODNJI TEDEN ŽE VIDIMO V ŠOLI😊

PREJŠNJI TEDEN STE SE UČILI PESMICO, OB KATERI STE SE TUDI RAZMIGALI. TA TEDEN PESMICO ŠE NEKAJKRAT POSLUŠAJ IN SE ZRAVEN POTELOVADI 😊

opz12

SKUPAJ S STARŠI, SOROJENCI, TETAMI, STRICI ALI STARIMI STARŠI ZAPOJ SPODNJO PESEM:

yt

ZA KONEC PA ŠE SAMI IZBERITE PESEM, KI JO NAJRAJŠI PREPEVATE, TER JO ZAPOJTE 😊

LEPO SE IMEJTE

16.11.2020

ŽIVIJO UČENCI! 😉

UPAM, DA STE DOBRO IN DA STE ZDRAVI! JAZ KOMAJ ČAKAM, DA SE ZOPET VIDIMO V ŠOLI! 😊

TA TEDEN BOSTE OB POSNETKU PONOVILI NAŠO PESMICO ROBOT:

opz1

RAZMIGAJTE SE OB NOVI PRIPOVEDNI PESMICI:

opz12

ZA SPROSTITEV POSLUŠAJ ŠE TOLE PISMICO IN RAZMISLI O ČEM GOVORI:

opz123

-------------------------------------------------------------

9.11. 2020

Poslušaj pesmico in zraven zapleši, kot smo se učili :)
tok

IZOBRAŽEVANJE NA DALJAVO 2020/21

• Objavljeno: 08 November 2020
  • Zadetkov: 356

POSLOVNI ČAS ŠOLE

v času zaprtja med epidemijo koronavirusa (od 9. 11. 2020 do preklicaje vsak delovni dan od 10.00 do 12.00Za nujne obiske se je treba vnaprej dogovoriti na tel. št. 03 428 56 12.

ssss

POMEMBNO OBVESTILO GLEDE TOPLIH OBROKOV:   Topel obrok lahko prijavite v kuhinjo, na tel. številko 03/4285617 do 8. ure zjutraj.  PREBERI VEĆ ...

Zaživel nov telefon za psihološko podporo ob epidemiji COVID-19:080 51 00

11
1. RAZRED
 22
 555

Tedenska navodila za delo so pripravljena za posamezne razrede 1.triade na TEJ STRANI. Za učence od 4. - 9. razreda pa v SPLETNIH UČILNICAH. Če imate težave glede računalniške opreme, vas pozivamo, da to sporočite in se dogovorite za izposojo. V primeru kakršnihkoli težav se obrnite na razrednika.

NAVODILA ZA DELO NA DALJAVO: DELO V SPLETNI UČILNICIVideokonference ZOOM
99
ŠOLSKA KNJIŽNICA E-naslovi strokovnih delavcev
 eUčbeniki na SIO portalu http://eucbeniki.sio.si/
Povezave na priporočila za učenje od doma
1. Priporočila za poučevanje na daljavo za starše in šole (Safe.si)
2. Priporočila za starše pri izvajanju pouka na daljavo – varnostni vidik (Safe.si)
3. Priporočila za čas, preživet pred zasloni v času širjenja covida-19 (Logou)
covid 19 coronavirus logo

Od 9. 11. 2020 dalje vzgojno-izobraževalno delo v šolah poteka za vse učence na daljavo

• Objavljeno: 06 November 2020
  • Zadetkov: 283

Spoštovani starši, dragi učenci.

Vlada RS je zaradi trenutnih epidemioloških razmer v državi v četrtek, 5. 11. 2020, sprejela sklep, s katerim je podaljšala za 7 dni uporabo omejitev, določenih v Odloku o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja VI. Tako od 9. 11. 2020 dalje vzgojno-izobraževalno delo v šolah poteka za vse učence na daljavo.

covid 19 coronavirus logo

S ponedeljkom, 9. 11. 2020, nudimo možnost toplega obroka za vse naše zainteresirane učence.

OTROŠKI PEVSKI ZBOR

• Objavljeno: 07 November 2020
  • Zadetkov: 284

OPZ

23.11.2020

Pozdravljeni učenci! 😊

Oglej si posnetek in se poleg razgibaj:

opz12

Pred nekaj dnevi, smo obeležili slovenski zajtrk, pri katerem naj ne bi manjkal MED. Ravno zaradi tega, smo se prejšnji teden učili pesem o čebelah, saj sam ga te pridno nabirajo.

Pesem še v tem tednu nekajkrat ob posnetku ponovi. In si ta teden še kdaj privošči med 😊

TRI ČEBELE:

opz1133

Besedilo:

Od nekod so priletele, na marjetko tri čebele,

Tri čebele na marjetko, eno samo drobno cvetko.

So na hitro pokramljale, so se malo posmejale,

Se objele in zletele brž po med kot vse čebele.

Nato pa zapoj še Kekčevo pesem.

kekec

Za konec še sestavi koreografijo (ples) za Tri čebele ali Kekčevo pesem, ter jo predstavi domačim.

---------------------------------

16.11.

Pozdravljeni učenci!

Upam, da ste dobro in da vam je bil izziv iz prejšnjega tedna všeč.

Pogrešam vaše lepo petje in ustvarjanje vaših izvirnih koreografij. Zato, bomo ta teden malo ponovili, kar smo se že naučili in še nekaj dodali… 😊 Lepo se imejte in čim več pojte pesmi, ki so vam všeč 😊

Ob posnetku se spomni koreografije, ki smo jo ustvarjali. Predstavi jo svojim staršem:

opz11

Ponovi še pesmico Če bi se svet nazaj vrtel:

opz1122

V tem tednu večkrat poslušaj NOVO pesem, ki jo najdeš na spodnji povezavi. Njen naslov je TRI ČEBELE. Nato poskušaj tudi zraven zapeti. opz1133

Besedilo:

Od nekod so priletele, na marjetko tri čebele,

Tri čebele na marjetko, eno samo drobno cvetko.

So na hitro pokramljale, so se malo posmejale,

Se objele in zletele brž po med kot vse čebele.

----------------------------------------------------------------

Živijo,

čaka te dirigentski izziv, ki pa je zelo zabaven in smešen.

Oglej si videoposnetek na https://www.youtube.com/watch?v=cgaL-XV_7BM

Ob posnetku se nauči dirigentskih gibov. Gibe izvajaj sočasno z gledanjem videoposnetka. Videoposnetek pokaži še ostalim družinskim članom.

Po izvedenem dirigiranju poišči odgovore na naslednja vprašanja:

• Ime in priimek dirigenta?
  • Je ta oseba pravi dirigent ali je kaj drugega po poklicu?
  • Zakaj je nastal ta videoposnetek?
  • Naslov skladbe in skladatelj (pomagaj si s komentarji pod videoposnetkom)?

Veliko veselja ob dirigiranju želim,

Zala

Podkategorije