Za projekt smo izbrali in s tem nekako nagradili učenke, ki glasbeno in literarno sodelujejo na šolskih prireditvah: Laro Gobec, Lano Žager in Katarino Viher.

Delavnice

Vsako delavnico je vodil tuji učitelj. Naše učenke so obiskale italijansko in turško delavnico. Spoznale so njihovo kulturo, se naučile peti pripravljene pesmi, si ogledale znani ples trebušnih plesalk in likovno ustvarjale.  

 

Mnenje učenk

V delavnicah smo se učili tradicionalnih pesmi posamezne države. Hkrati smo izdelali beneško masko, kasneje pa se preizkusili v plesu Bližnjega vzhoda. Delavnici sta mi bili zelo všeč, saj sem imela priložnost spoznati nove kulture. (Lara Gobec, 8. a)

Na Unesco dnevu mi je bilo zelo všeč. Spoznavali smo kulturo Italije in Turčije ter celo plesali. Ob zaključku je sledila čudovita prireditev. To je bila odlična priložnost za spoznavanje novih kultur, jezikov … Super smo se zabavali! (Katarina Viher, 7. b)

Mentorica Janja Đaković