Spoštovani starši,

seznanjam vas z vsebino današnje okrožnice in našo organizacijo dela:

Vlada RS dne je 3. 3. 2021 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, ki bo objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije. Odlok bo začel veljati 5. marca 2021 in bo veljal do 12. marca 2021. V naslednjem tednu se bodo torej vsi učenci še naprej izobraževali v prostorih šole.

Ponovno želimo opozoriti, da se vzgojno-izobraževalnega dela v prostorih šole po priporočilih NIJZ udeležujejo le zdravi otroci in zdravi zaposleni.

Spremenjen je odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe

z virusom SARS-CoV-2. Po novem je uporaba zaščitnih mask za učenke/učence od 6. razreda osnovne šole oziroma od dopolnjenega 12. leta dalje v vseh razredih obvezna.

Za vse učence pa je še vedno obvezno nošenje mask v skupnih prostorih, v okolici šole in na poti v šolo in iz nje ter na šolskih prevozih.

Še naprej velja, da se podaljšano bivanje izvaja za učenke/učence od 1. do 3. razreda. Za učenke/učence 4. in 5. razreda pa se organizira le za tiste, ki to nujno potrebujejo.

Varstvo vozačev je organizirano v matičnih učilnicah do prvega možnega odhoda na šolske prevoze.

Vsi si želimo pouka v šoli, potrudimo se za to.

Danica Šalej,

ravnateljica