Vloga in pomen umetnosti v slovenskem šolskem prostoru sta še kako ključni za celosten razvoj otroka in mladostnika. Unesco vsako leto posveti en teden v maju ozaveščanju pomena likovne umetnosti v šoli in našem življenju. Teden umetnosti, ki naj bi potekal že lansko šolsko leto med 25. in 31. majem 2020, se je zaradi epidemije prestavil na letošnje šolsko leto, in sicer na prvi teden v oktobru, to je med 5. in 9. oktobrom 2020, ko je potekal tudi Teden otroka. Ker je v tem času potekal tudi Nacionalni mesec skupnega branja 2020 in ker so letošnjo skupno akcijo TVU (Tedni vseživljenjskega učenja) poimenovali Beremo skupaj – za znanje in za zabavo!, so učenci v sklopu Tedna umetnosti in Tedna otroka pri likovni umetnosti ustvarjali na temo Beremo skupaj – za znanje in za zabavo.

qwe  qwe

Izdelki so razstavljeni v šolski avli. Z njimi smo poudarili in ozavestili pomen branja in likovne umetnosti.

Mentorici: Sara Prevolnik in Vesna Mihelak