V sredo, 7. 10. 2020, smo na šoli izvedli kulturni dan – Moje mesto skrivnosti šepeta. Z našim Unesco projektom smo se tudi letos vključili v vseslovenski projekt Teden kulturne dediščine, katerega cilj je je spodbuditi zanimanje javnosti za varstvo kulturne in naravne dediščine.

Učenci so dan preživeli v muzejih, galerijah in drugih kulturnih ustanovah ter na ulicah celjskega mestnega središča. Spoznavali so različna področja življenja v preteklosti in odkrivali dediščino domačega kraja. Ogledi in ustvarjalne delavnice so bili prilagojeni različnim starostnim stopnjam otrok tako, da je bilo odkrivanje preteklosti zanimiva izkušnja prav za vsakogar.

Tokrat nam je ponagajalo deževno vreme, vendar smo kljub temu preživeli uspešen dan, ki vam ga v nekaj utrinkih predstavljamo v galeriji fotografij.

   

Klavdija Krbavac Kenda