Med  25. in 31. majem obeležujemo Nacionalni teden prostovoljstva, ki poteka vsako leto maja po vsej državi, njegov namen pa je praznovanje prostovoljstva in zahvala prostovoljcem za njihovo udejstvovanje.

Na današnji dan, 27. 5. 2020, pa v Sloveniji poteka Veseli dan prostovoljstva − osrednji dogodek Nacionalnega tedna prostovoljstva. V ta namen skupaj ali vsak zase proslavimo dobra dela, ki smo jih opravili.

V letošnjem šolskem letu 2019/20 smo v sklopu projekta prostovoljstva uresničili naslednje naloge:

  • prostovoljno delo v oddelkih podaljšanega bivanja (pomoč učitelju, pomoč mlajšim učencem pri domačih nalogah, pomoč v jedilnici pri kosilu in popoldanski malici, igra z mlajšimi učenci na igrišču);
  • pomoč v šolski knjižnici in bralne minute (branje zgodb v oddelkih PB);
  • sodelovanje s starostniki v šolskem okolišu (kulturne prireditve, nastopi v domu starejših občanov);
  • sodelovanje v različnih ozaveščevalnih in zbiralnih akcijah znotraj projekta EKOŠOLE

(zbiranje zamaškov, odpadnega papirja, odpadnih baterij, izrabljenih kartuš in tonerjev) ter znotraj projekta S tačko v roki (zbiranje hrane in odej za pomoč živalim iz zavetišč, društev, zavodov);

  • sodelovanje pri Projektu MEPI (mednarodno priznanje za mlade), netekmovalnemu programu, katerega eno od štirih področij je prostovoljno delo, ki mlade poleg ostalih veščin opremi z veščinami, kot so pravičnost, odgovornost, spoštovanje, pravičnost, odgovornost, pripadnost skupnosti, solidarnost ...

Poleg tega pa so se učenci OŠ Frana Kranjca Celje v sklopu projekta prostovoljstva v letošnjem

šolskem letu pridružili tudi vseslovenskemu projektu Bodi dober, bodi kul!, ki poteka pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije, g. Boruta Pahorja.

Glasilo projekta Bodi dober, bodi kul nam sporoča, da je vsak na vsakem koraku vzornik in s svojim obnašanjem vpliva na obnašanje mladih. Vsi moramo početi stvari, ki so nam lahko v ponos, in dobra dela, ki nas naredijo boljša. Bodimo torej dobri, kulturni in kul ves čas.

Vsem prostovoljcem se zahvaljujemo za sodelovanje in jim čestitamo za nesebično pomoč.

Vodji projekta prostovoljstva Suzana Fideršek in Zala Irgolič