Dragi devetošolci in starši,

prijave na srednje šole ste do 11. 5. 2020 poslali in na srednjih šolah se trenutno ukvarjajo z vnosom prijav v aplikacijo ter načrtovanjem prenosa prijav in izvedbe vpisa.

Stanje prijav na srednjih šolah bo objavljeno na spletni strani MIZŠ od 20. 5. 2020 dalje in bo vsak dan ažurirano.

Do 16. 6. 2020 lahko devetošolci neomejeno prenašate prijave v vse programe, tudi v tiste, kjer je število prijav večje od števila razpisanih mest.

Postopek prenosa prijav je letošnje leto poenostavljen, tako da lahko devetošolci in starši vse naredite na daljavo, in sicer:

1. Natisnete obrazec, ki ga najdete v priponki in je objavljen na spletni strani ministrstva

2. Obrazec izpolnite, podpišete in ga skeniranega ali fotografiranega pošljete na elektronski naslov svetovalne delavke na srednjo šolo, kjer imate prijavo.

3. Šolske svetovalne delavke SŠ bodo prijavnico preposlale na šolo, kamor boste želeli prenesti prijavo.

To pomeni, da staršem in učencem ni potrebno prihajati na nobeno šolo, vse bodo opravili preko elektronske pošte, srednje šole pa bodo prijavnice same prenesle med sabo ob koncu prenosnega roka.

Tako kot vsako leto tudi letos staršem in učencem svetujemo, da se o smiselnosti prenosa prijave na drugo šolo pogovorite s šolskimi svetovalkami osnovnih in srednjih šol.

Pri svetovalkah srednjih šol lahko tudi preverite, kakšno je stanje točk glede na ocene 7. in 8. razreda. Pri tem vas prosijo, da za te podatke pokličete starši, saj gre za zaupne podatke.

Javna objava omejitev vpisa bo 26. 6. 2020 na spletni strani MIZŠ.

Obveščanje kandidatov o vpisu bo do 24. 6., vpis v srednje šole pa med 30. 6. in 6. 7. 2020.

Neuspešni v 1. krogu izbirnega postopka se boste za 2. krog prijavljali do 9. 7. 2020, vpisali pa do 16. 7. 2020. Tudi o tem vas bodo s srednjih šol obvestili.

Če potrebujete še kakšno informacijo, me lahko pokličete v šolo ali pišete na e-mail.

Učenci pa se od ponedeljka dalje lahko ponovno oglasite kar pri meni v šoli.

Marina Hojnik Tanko

Informacija o prenosu prijav za devetošolce

Dragi devetošolci in starši,

Javna objava omejitev vpisa bo 26. 6. 2020 na spletni strani MIZŠ.

Učenci pa se od ponedeljka dalje lahko ponovno oglasite kar pri meni v šoli.

Marina Hojnik Tanko