Spoštovani starši,

Kot ste že obveščeni, v šoli nadaljujemo s skrbnim izvajanjem vseh potrebnih preventivnih ukrepov v skladu z NIJZ in ministrstvom.

Glede na trenutno epidemiološko situacijo pouk in dejavnosti v šoli potekajo po ustaljenem urniku, odpovedujemo le aktivnosti, ki so načrtovane v kraju in izven (športna tekmovanja, ki jih organizira Športna zveza Celje, nekatera tekmovanja iz znanj, javne prireditve, zobozdravstveni sistematski pregledi). O tem so učenci sproti obveščeni.

Spoštovani starši, prosimo vas, da opominjate učence na preventivne dejavnosti, zlasti na higieno rok in kašlja in dnevno preverjate, ali imajo učenci svoje papirnate robčke. Še vedno velja navodilo NIJZ in ministrstva, da dodatno razkuževanje rok z razkužili ni potrebno, zato vas pozivamo, da otrokom ne dajete s sabo razkužil. Če bo potrebno, bodo razkužilo dobili v šoli.

Zaradi dodatne varnosti  pri pitju iz pitnikov in pip lahko v tem času učenci izjemoma prinašajo v šolo svoje stekleničke za vodo.

Vstop v šolo je v dopoldanskem času izključno pri zgornjem vhodu v avlo. Vsi obiskovalci se obvezno javijo pri dežurnem učencu, ki jih mora evidentirati. Pri dežurnem učencu je nameščeno razkužilo za roke. Prosimo, da si ob prihodu razkužite roke. V tem kritičnem času prihajate v šolo le, če je to res nujno.

Glede odjave prehrane vas prosimo, da prehrano odjavljate izključno telefonsko v tajništvo (4285610) oziroma elektronsko.

Ponovno vas prosimo, da ne pošiljate v šolo bolnih otrok oziroma tistih, ki že doma tarnajo, da se slabo počutijo (prebavne motnje, bolečine v trebuhu, povišana telesna temperatura, glavobol).

Še enkrat pozivamo vse starše, da ravnate odgovorno, saj je v šoli na majhnem prostoru veliko število učencev in zato je zelo pomembno, da se vsi na šoli držimo pravil oziroma priporočil.

O morebitnih novih ukrepih vas bomo pravočasno obvestili. Na šoli razumemo zaskrbljenost staršev in hkrati verjamemo, da lahko s samozaščitnim ravnanjem zajezimo širjenje okužbe.

Ostanite zdravi.

Danica Šalej,