Učenci 4. a so v torek, 10. 12. 2019, obiskali otroke v vrtcu Anice Černejeve, enota Hribček.

cett1

Razlog za obisk je bila gledališka predstava, ki smo jo pripravili pri pouku slovenščine in želeli predstaviti tudi otrokom iz vrtca.

Predstava govori o nosorogu Niku, ki je odšel iz svoje dežele, ker tam nosoroge preganjajo. Vendar tudi v novi deželi sprva ni bil dobrodošel. Ker je bil drugačen od drugih, so se mu druge živali posmehovale in ga preganjale. A končno je tudi za Nika posijalo sonce. Spoznal je novega prijatelja hroščka Mirka Govnača.

cett1

Skrbno smo pripravili maske in celo kostume ter pripravili scenski prostor. Otroci v vrtcu niso bili samo poslušalci, temveč smo predstavo naravnali tako, da so se lahko vanjo aktivno vključevali.

Učenci 4. a in učiteljica slovenščine Vlasta Prevolšek