Vsak človek na svetu se rodi z enakimi pravicami, ne glede na njegovo nacionalnost, spol, etično pripadnost, politično prepričanje, raso, vero, jezik …10. december, Dan človekovih pravic, obeležujemo tudi na naši šoli v okviru Nacionalnega projekta Moje pravice. V projektu tako kot vsako leto sodelujejo vsi učenci šole. Letos se nam je pridružilo kar 17 slovenskih osnovnih in srednjih šol ter 2 vrtca. Učenci so iz papirja izdelali VOŠČILNICE in nanje napisali pozitivne želje, voščila ob bližajočih se praznikih in spodbudne misli za ljudi, ki so jim kršene pravice.

prav2

V avli šole smo uredili razstavo in vse prispele voščilnice razstavili. S simboliko letečih voščilnic smo želeli, da naše napisane želje, razmišljanja, spodbudne misli in voščila odletijo v širni svet vsem ljudem, ki so jim kršene človekove pravice. Ob zaključku razstave pa smo voščilnice razdelili različnim organizacijam (Rdeči križ, Amnesty Internacional, Zavetišče za brezdomce Celje ter Dom ob Savinji). Te pa jih bodo predale ljudem, da bodo začutili, da niso sami.

prav1

Mentorica projekta: Anja Kunej