veseeelje

Da bi mladim čim bolj približali naravoslovne znanosti, pripravljajo na Gimnaziji Celje - Center že vrsto let prireditev Veselje do znanosti, ki je tudi UNESCO ASPnet projekt. Udeležili smo se je tudi letos, v petek, 15. novembra 2019. Na OŠ Frana Kranjca in Gimnaziji Celje – Center se zavedamo, da se ne učimo le, da bi vedeli, temveč da bi svoje znanje znali koristno uporabiti. V uvodnem delu letošnje prireditve smo si ogledali večkrat nagrajeni avtorski projekt dramskega igralca in voditelja oddaje Male sive celice Nika Škrleca Naj gre vse v π ali kako sem si zapomnil 3141 decimalk. V drugem delu prireditve pa smo obiskali še tri delavnice z naslovi Matematika malo drugače, Kemijski zakaji ter Skrivne pisave.

Nekaj utrinkov s prireditve si lahko ogledate na fotografijah.

Mentorica Barbara Petan