Srednja šola za hortikulturo in vizualne umetnosti je v mesecu maju razpisala fotografski natečaj s temo Človek in narava. Učenci, ki želijo sodelovati v natečaju so bili že pred počitnicami povabljeni k sodelovanju in nekateri izmed njih so bili ustvarjalni že v juliju oz. avgustu. Bolj aktivno delo se je pričelo z novim šolskim letom, ko so učenci, ki sodelujejo pri fotokrožku spoznavali nove načine fotografiranja in obdelave fotografij. Nova znanja so uporabili pri izdelavi fotografij, s katerimi so sodelovali na omenjenem natečaju. Iz OŠ Frana Kranjca se je na natečaj z osmimi fotografijami odzvalo pet učencev. Nik Čemažar, Gaja Urlep, Lia Lipičnik in Lucia Šeligo iz 7. b razreda ter Neli Furman iz 7. a razreda.

Strokovna žirija je izbrala najboljša dela izmed 49 fotografij. Učenci naše šole so s svojimi fotografijami dosegli odlične rezultate. Nik Čemažar je za fotografijo Človek se utaplja prejel zlato priznanje; Neli Furman za fotografijo V rožicah srebrno priznanje in Lucia Šeligo za fotografijo Sama bronasto priznanje. Najboljše fotografije so si učenci ogledali na odprtju razstave na Srednji šoli za hortikulturo in vizualne umetnosti, 15. oktobra 2019.

fotonat

Iskrene čestitke mladim fotografom!

mentorica Tanja Remih