Dragi učenci in učitelji!

Nuwara Eliya je mesto v hribovitem predelu Sri Lanke, otoške države v Indijskem oceanu. Leži na skoraj 2000 m nadmorske višine in je najpomembnejši kraj proizvodnje čaja na otoku. Med nasadi čajevcev so številne vasice, kjer so ljudje zelo revni. Nekateri otroci so tudi brez staršev in nekateri izmed njih živijo v sirotišnici.

image006

V tem skupnem domu živi deset otrok, za katere skrbi zakonski par. Ta jim ob pomoči prostovoljcev in donatorjev pomaga, da obiskujejo tudi šolo. Vsaka pomoč je dobrodošla, zato letos organiziramo humanitarno akcijo zbiranja oblačil. Poslali jim bomo na šoli pozabljena oblačila, ki že več, kot eno leto, niso našla poti do svojih lastnikov. Vsak lahko pomaga, zato organiziramo akcijo zbiranja svinčnikov za varovance sirotišnice. Pridruži se ji tudi ti!

image002

image004