Pogovarjali smo se z učencem 7.b razreda Matjažem Mavričem, našim odličnim košarkarjem, ki je kapetan mlajše košarkarske ekipe Osnovne Šole Frana Kranjca Celje, bolj znanim kot Polulski Luka Dončič.

mavric

Najprej smo mu čestitali za vse odlično odigrane tekme, za kar se nam je lepo zahvalil.

Vprašali smo ga:

Kako si se počutil ob zmagi svoje ekipe?

Počutil sem se odlično, zagotovo bolje kot ob zmagi kluba.

Kaj se je v tebi dogajalo, ko si odločil tekmo z metom na koš s sredine igrišča?

Hotel sem samo najhitreje priti do točke in razveseliti skupino, ter navdušiti navijače.

Kdo te je navdušil za ta šport in kdaj si začel igrati?

Bilo je leto 2013, ko sem gledal tekmo Slovenija in Gruzija, ko smo zmagali in od takrat naprej sem vedel, da je košarka zame.

Kateri je tvoj najljubši igralec in zakaj?

Moj najljubši igralec je zagotovo Karly Irving, saj dobro preigrava nasprotnike ter ima zelo dober občutek za trojke.

Kaj je zate najpomembnejše med tekmo?

Zame je najpomembnejše to, da se s svojimi soigralci dobro razumemo.

Kaj narediš pred tekmo?

Pred tekmo se zaprem sam vase in razmišljam, kako bi lahko najlažje pripomogel k zmagi ekipe.

Kaj počneš v prostem času razen igranja košarke?

V prostem času razen igranja košarke treniram tudi veslanje na mirnih vodah.

Kaj najraje ješ in piješ?

Najraje jem lazanjo, pijem pa najraje vodo.

Ali si ponosen nase?

Seveda sem ponosen nase kot vsak športnik, a zelo ponosen sem tudi na celotno ekipo.

Želimo ti še veliko nadaljnjih uspehov pri košarki, drugih dejavnostih in seveda tudi v šoli. Hvala za tvoj čas in pogovor z nami. Vso srečo še enkrat.

Živa Ribežl in Sana Korošec

Intervju opravili Živa Ribežl in Sana Korošec.