V naši uspešni šolski reprezentanci so igrali učenci od 6. do 9. razreda. Uspešno so se predstavili na 5 turnirjih.

Naš najmlajši URBAN BAŠ, ki je igral skupaj z bratom SEBASTJANOM BAŠEM (9. razred).

Povedala sta, da oba v košarki zelooo uživata. Uživata pa tudi takrat, ko na parket stopita skupaj. Veliko jima pomeni tudi zmaga šole.

SEBASTJAN IN URBAN BAŠ

Med tremi najmlašimi pa sta tudi NACE ESIH in MATJAŽ MAVRIČ (letnik 2005)

Tudi onadva sta povedala, da jima odličen uspeh šole pomeni več kot če na tekmi zmagata s klubom. Oba trenirata že 5 let in obožujeta košarko.

NACE ESIH

MATJAŽ MAVRIČ

Med letniki 2004 pa so se na šolskem tekmovanju predstavili NEJC SKALE, DEJAN KRIVOKAPIČ in JAKA GAJŠEK.

Skupaj so povedali, da se trudijo po svojih najboljših močeh, sicer pa nihče košarke ne trenira redno.

NEJC SKALE

dejan

DEJAN KRIVOKAPIČ

JAKA GAJŠEK

Tu pa je najstarejših pet (letnik 2003): PATRIK BOŽIČEK, JAN VODENIK, MATIJA ZAVRŠEK, NEJC OCVIRK in LUKA KLEP.

Matija Završek, Jan Vodenik in Luka Klep košarke ne igrata redno, a sta bila v ekipo povabljena. Nejc Ocvirk in Patrik Božiček pa košarko igrata že pet let in sta nad igro navdušena.

NEJC OCVIRK

JAN VODENIK

MATIJA ZAVRŠEK

LUKA KLEP

PATRIK BOŽIČEK

Kot zadnjega pa omenimo še GREGORJA ŠPANA, ki je k igri prispeval kot KAPETAN in spodbujal svoje soigralce k zmagi.

Biti kapetan mi zelo veliko pomeni. Uspeh šole pa mi pomeni zelo veliko, saj s tem šolo predstavljamo po Sloveniji.

GREGOR ŠPAN

Tako dobro ekipo pa je ustvaril njihov športni učitelj JANEZ GORŠIČ, ki se je osredotočil na tekmo in pripravil svoje učence, tako da so se vsi potrudili po svojih najboljših močeh tudi če so včasih obupali, a so se s pomočjo učitelja postavili nazaj na  noge in odigrali kot je potrebno. Ob strani jim je stal tudi njihov trener.

Šola je v tem šolskem letu nastopila že na 5 turnirjih.

Gospod Goršič je povedal: »Zame je prav vsaka zmaga zelo pomembna.«

To so naši izjemni šolski košarkarji, ki so se tudili in se bodo še naprej trudili na državnem tekmovanju, ki bo potekalo po novem letu.

AJDA KRIVEC,  SANA KOROŠEC