MEDNARODNO SODELOVANJE NA NAŠI ŠOLI

eras

Mednarodno sodelovanje se na naši šoli odraža preko različnih projektov v okviru Unesca in preko programa Erasmus+. To je nov program evropskega sodelovanja za obdobje 2014 - 2020 na področju izobraževanja, usposabljanja, mladih in športa. V ta namen se je naša šola registrirala v enotnem registracijskem sistemu (U.R.F.) in si pridobila t.i. PIC-kodo.

Skupaj z učenci projekte izvajamo preko sodobne informacijsko-komunikacijske tehnologije (e-pošta, blog, videokonferenca, skype ipd.), kjer učenci izmenjujejo svoje izkušnje, predstavljajo svoje delo, izdelke ipd. iz različnih predmetnih področij.

Prednostna naloga je tudi v tem šolskem letu vključevanje čim večjega števila učiteljev na e-Twinning portal in iskanje partnerjev za izvajanje najrazličnejših projektov z razredom ali s skupino učencev. E-Twinning akcija pomeni spletno sodelovanje vsaj dveh partnerjev iz različnih šol (držav) v skupnem projektu, ki lahko traja samo eno šolsko uro ali pa tudi več let.

Učitelji bomo tudi v tem šolskem letu spremljali aktualne razpise in urejali dokumentacijo za nove ključne ukrepe ter se udeležili izpopolnjevanj za tovrstna mednarodna sodelovanja.

Vodja projekta: Vlasta Prevolšek