ap

V mesecu oktobru (od 9. 10. do 26. 10. 2017) smo se pridružili akciji zbiranja odpadne električne in elektronske opreme na območju Savinjske doline, ki so organizirali podjetje Gorenje Surovina d.o.o., družba Zeos d.o.o. in Radio Celje. Akcijo so poimenovali:

 »NI DEBATE – V GORENJE SUROVINO DAJTE STARE APARATE!«.

V akcijo se je naša šola vključila zaradi ozaveščanja učencev in lokalne skupnosti o pomenu pravilnega ravnanja z odpadno električno in elektronsko opremo. Pomembno je, da spodbujamo recikliranje tovrstnih nevarnih odpadkov. Seveda pa z zbiranjem pripomoremo tudi k ohranjanju našega okolja in varovanju zdravja. V času zbiranja je skupina štirih učencev dnevno popisovala zbrane količine, podatke pa smo vpisovali  v spletno aplikacijo. Vse šole smo skupaj zbrale neverjetnih 84 ton odpadne električne in elektronske opreme, na naši šoli pa 9.692,25 kg. Vsi odpadki so bili točkovani. Največ točk je zbrala OŠ Primoža Trubarja Laško, mi pa smo zbrali največ točk po učencu, kar nas je tudi uvrstilo na prvo mesto in bomo nagrajeni s koncertom znanega slovenskega glasbenika.

Hvala vsem, ki ste nam pomagali in prinesli kakšen aparat ter s tem poskrbeli za čistejše okolje

Koordinatorica Sergeja Lončar

aaa

aaaa