PLETEMO NITI MREŽE

Kot že nekajkrat doslej, smo se tudi to šolsko leto vključili v UNECSO projekt Pletemo niti mreže, ki je potekal na OŠ Griže. Letošnja tema je bila šola nekoč, saj je omenjena osnovna šola praznovala 180 let obstoja. Organizirane so bile številne delavnice, kjer so učenci izkusili delček pouka v preteklosti. Tako so se lahko preizkusili v lepopisju, ročnih spretnostih, starih športnih igrah, tehniki, družabnih igrah, kaligrafiji in podobno. Za časovni preskok v leto 1907 pa so poskrbeli učenci OŠ Griže v sodelovanju s Slovenskim šolskim muzejem. S pomočjo originalnih starih šolski klopi, tabel, peres in črnila ter šolskega zvonca so prikazali primer učne ure bontona. Naši učenci so tako preživeli zanimiv in poučen dan ob druženju z učenci ostalih UNESCO šol.

In še nekaj vtisov sodelujočih učencev…

Udeležila sem se delavnice za šport. Delo je bilo zabavno, čas pa je hitro minil. Upam, da bomo tudi mi kdaj na naši šoli imeli podobne delavnice, da se bodo v njih lahko preizkusili tudi drugi učenci.

Ula Novak, 7. a

Imeli smo se super in upam, da bomo še kdaj imel možnost to doživeti. Učitelji so bili zabavni in duhoviti, šola je bila lepa, prireditev pa zanimiva.

Nace Esih, 7. a

Meni je bila zelo všeč zaključna prireditev, saj smo videli del šolskega musicla ter si ogledali predstavitveni video šole. Delavnice so bile zanimive in poučne, spoznala pa sem kar nekaj novih prijateljev.

Sana Korošec, 7. b

Mentorica projekta: Sabina Hriberšek