V torek, 14. 9. 2017, se je 9. razred OŠ Frana Kranjca udeležil obrtnega sejma v Celju. Na obrtnem sejmu so si ogledali razne poklice kot na primer lesni tehnik, električar itd. Pri električarju so učenci lahko preizkusili, kako poteka proces spajkanja žic. Pri lesnem tehniku so se poučili o celotnem poklicu in šolanju. Po ogledu poklicnega oddelka so se zbrali v središču sejma, kjer ni nič potekalo. Tam so jim učitelji dali dovoljenje, da so si lahko odšli ogledat celoten sejem. Po celotnem sejmu so si lahko ogledali oddelek, kjer so bili samo Kitajci in njihovi izdelki. Drugod so se lahko učenci pomerili v gokardih. Po končanem ogledu so se devetošolci vrnili v šolo, kjer so imeli kosilo ter avtobusno vožnjo proti domu.

Jure Pajk, 9. b