Teden dejavnosti ob Tednu otroka

IZOBRAŽEVANJE JE ČLOVEKOVA PRAVICA!

Šolanje otrok je za nas nekaj povsem običajnega. V mnogih delih sveta pa otroci še vedno nimajo možnosti izobraževanja. Največkrat je vzrok revščina. Na naši prijateljski šoli Piali Ashar Alo v Indiji bo s pomočjo učiteljev in učencev prišla do izobrazbe enajstletna deklica Jaya. Dragi učenci! Če se vsaj enkrat v letu odpoveste kakšni sladkariji, ogledu filma ali igrački in ta denar namenite za deklico na drugem koncu sveta, boste z majhnim prispevkom naredili veliko za njeno boljšo prihodnost. S tem bomo skupaj prispevali svoj majhen, a pomemben delež k prihodnosti sveta in izkoreninjanju revščine.  Zato darujte po vaših zmožnostih, ko bodo prostovoljci pobirali prispevke po razredih ali pa v šolsko knjižnico, kjer jih bomo sprejemali še ves teden.

jaaj

Hvala vsem, ki vam ni vseeno!

Knjižničarka s prostovoljci

OBVESTILO - Kulturni dan

V sredo, 4. 10. 2017,  bomo imeli delni kulturni dan – ogled filma Košarkar naj bo v kinu Metropol v Celju. Prihod v šolo bo po običajnem urniku. Učenci od 1. do 5. razreda si bodo film ogledali ob 9. uri, nato odidejo peš nazaj v šolo in imajo pouk po urniku. Učenci od 6. do 9.  razreda pa imajo prvi dve uri pouk po urniku, nato pa ogled filma ob 11. uri. Po prihodu v šolo poteka naprej pouk izbirnih predmetov in izvajanje ostalih dejavnosti.
Cena vstopnice za predstavo je 3,20 evrov. Polovico zneska ogleda krije šola, polovico pa starši – znesek bo obračunan na položnici.

OBVESTILO - športni dan / športne igre

V ponedeljek, 2. 10. 2017, bo športni dan – športne igre. Učenci 1. in 2. razredov se boste igrali elementarne in štafetne igrice. Učenci od 3. do 6. razreda se boste pomerili v igri med dvema ognjema, starejše deklice v odbojki, dečki pa v nogometu. Oblečeni bodite v športna oblačila (trenirka, kratke hlače, majica), obuti pa v športne copate. V primeru dežja bo pouk.

OBVESTILO - tehniški dan

V torek, 3. 10. 2017, bo tehniški dan – ARHITEKTURA.

Učenci od 1. do 9. razreda bodo v šoli ustvarjali na temo arhitekture v delavnicah pod mentorstvom arhitektov in učiteljev.Jutranji odhod avtobusov in kombijev z začetnih postaj je kot običajno. Jutranje varstvo, OPB 1-3 in kosilo bo (ne pozabite na odjavo, če ne boste kosili). OPB 4,5 in VV bodo do odhoda šolskih prevozov.

OBVESTILO - UNESCO kulturni dan

Od 23. do 30. septembra 2017 po vsej Sloveniji potekajo različne prireditve in dejavnosti v okviru tedna kulturne dediščine. Tudi naša šola se je vključila v dogajanje s svojim projektom UNESCO dan. V sredo, 27. 9. 2017, bomo tako izvedli UNESCO kulturni dan z naslovom MOJE MESTO SKRIVNOSTIŠEPETA. Učitelji in zunanji sodelavci bomo pripravili učne delavnice, v katerih bodo učenci aktivno sodelovali ter spoznavali  kulturno dediščino našega mesta, ki je izredno bogata.