V prekrasnem ambientu lapidarija Savinjskega nabrežja v Celju, smo v sodelovanju z Osrednjo knjižnico Celje, kot organiztorji podelitve priznanj in nagrad Zlatih bralcev, že tretjič zapored pripravili zaključno prireditev. Udeležili so se ga učenci vseh osnovnih šol občine Celje, ki so vseh devet let usvajali bralne značke ter njihovi mentorji in drugi povabljeni gostje. Kulturni program so odlično izvedle najstarejše članice šolske gledališke skupine: Eva, Kaja, Katarina in Lara pod mentorstvom učiteljice Mateje Rokavec in knjižničarke Dragice Milojević. Popestrili smo ga z glasbenim nastopom Orffove glasbene skupine OŠ Koseze, ki so dali še svojevrsten pečat celotni prireditvi. Za scenografijo je poskrbel učitelj Cveto Prevodnik. Hvaležni smo vsem učencem (Taji, Boru, Ani in Sonji), ki so v šolski knjižnici pridno pomagali pri pripravi scene in gledaliških rekvizitov. Priznanja in nagrade je slavnostno podelila ravnateljica Danica Šalej.

Letošnji Zlati bralci so:

·         Lovro Drofenik

·         Lara Furman

·         Jaka Kodelja

·         Aljaž Mavrič

·         Metka Ocvirk

·         Eva Pušnik

·         Kaja Roš

·         Blaž Šporin

·         Katarina Viher

 zz
m
ČESTITAMO!