Rezultat iskanja slik za teden globalnega učenja

Letos smo se ponovno vključili v Teden globalnega učenja, ki je potekal po vsej Sloveniji med 12. in 20. novembrom 2016. SLOGA, slovenska platforma nevladnih organizacij za razvojno sodelovanje in humanitarno pomoč, javnost vabi, da skupaj z njimi v tem tednu izvedejo kakšno od aktivnosti na tem področju. Letošnji TGU je potekal pod geslom “Delujmo skupaj za svet miru”. Osrednja tema globalnega učenja letošnjega šolskega leta je 1. globalni cilj – Odprava revščine.

Z devetošolci smo izvedli delavnico Zgodba skupnosti Deep Sea. Ogledali smo si dokumentarni film o težkem življenju ljudi v barakarskem naselju na obrobju Nairobija in iskali možnosti, kaj bi lahko sami ali odgovorni storili za zmanjšanje revščine. Pri pouku slovenščine so si preko inovacijske metode z legom zamislili Romea in Julijo, ki živita v revščini. Učenci 4. in 5. razreda pa so razmišljali o negativnih učinkih družbenih sprememb ter globalnih ciljih trajnostnega razvoja v povezavi z otrokovimi pravicami in njihovimi kršitvami.

Dragica Milojević, OŠ Frana Kranjca Celje