IZOBRAŽEVANJE JE ČLOVEKOVA PRAVICA!

Šolanje otrok je za nas nekaj povsem običajnega. V mnogih delih sveta pa otroci še vedno nimajo možnosti izobraževanja. Največkrat je vzrok revščina. Na naši prijateljski šoli Piali Ashar Alo v Indiji bo s pomočjo učiteljev in učencev prišla do izobrazbe desetletna deklica Jaya.

Dragi učenci!

Če se vsaj enkrat v letu odpoveste kakšni sladkariji, ogledu filma ali igrački in ta denar namenite za deklico na drugem koncu sveta, boste z majhnim prispevkom naredili veliko za njeno boljšo prihodnost. S tem bomo skupaj prispevali svoj majhen, a pomemben delež k prihodnosti sveta in izkoreninjanju revščine. Zato darujte po vaših zmožnostih, ko bodo prostovoljci pobirali prispevke po razredih ali pa jih prinesite v šolsko knjižnico, kjer jih bomo sprejemali še ves teden.

Hvala vsem, ki vam ni vseeno!

Knjižničarka s prostovoljci