image001

Pismenost je človekova pravica. Je orodje osebne moči, sredstvo za človeški razvoj in napredek. UNESCO je leta 1966 razglasil 8. september za mednarodni dan pismenosti. Kljub temu, da je preteklo že toliko časa, je danes petina Zemljanov še vedno nepismenih. Nekaj milijonov otrok mora zapustiti šolo, še preden se naučijo osnov pisanja, branja in računanja. Zdi se, kot da je pismenost za vse ljudi sveta, še vedno nedosegljiv cilj.

To je tudi dan, da se zares zavemo pravice do izobraževanja, ki jo imamo vsi, ne glede na spol, starost, narodnost, vero. Predvsem zato je prav, da končno začnemo na učenje gledati kot na vrednoto, ne pa kot nekaj, kar nam je vsiljeno. Dragi učenci, pred vami je torej še veliko priložnosti in izzivov! Kako jih boste znali izkoristiti, je odvisno predvsem od vas. Pot pismenosti je branje in pisanje. Šolska knjižnica vam prav na ta pomemben dan odpira vrata. Izbira je vaša. Vabljeni tudi na ogled razstave v avli šole!

Knjižničarka Dragica Milojević

image002