Tudi  letošnje šolsko leto sem nadarjene radovedneže iz petega razreda popeljala skozi skrivnostni svet fosilov.

V učilnici so učenci pridobili nekaj osnovnega znanja, da so na ekskurziji v Hrastniku lažje »potovali« skozi zgodbe o nastanku fosilov.

Naši petošolci pa so po ekskurziji povedali:

Na delavnici FOSILI sem se naučila veliko novega. Najbolj všeč mi je bilo, ko smo z napravo za prepariranje fosilov v kamen vklesali 5. a. Upam, da bomo še kdaj šli raziskovat fosile. (Klara)

Na ekskurziji v Hrastniku mi je bilo super! Nekaj sem sicer že vedel o fosilih, ampak tam sem izvedel še veliko veliko več. Najbolj všeč mi je bilo, ko smo sestavljali sestavljanko fosila in izklesovali iz kamna. (Gašper)

Na ekskurziji mi je bil najbolj všeč fosil zoba morskega psa. (Tea)

Na delavnici mi je bilo najbolj všeč, ko smo delali z različnimi orodji. (Ula)

Bilo je zabavno, poučno in zanimivo. O fosilih sem izvedel veliko novega. Želim si še več takih delavnic, ki se jih bom z veseljem udeležil. (Nace)

Delavnico pripravila: Nevenka Brežnik