Na čajanki je tekel pogovor o vprašanju branja knjig kot smislu življenja, lastnega bivanja in pripovedovanja svojih zgodb. V delavnici izdelovanja knjižnih kazal, na katere so učenke zapisale svojo misel o branju knjig, je našim zgodbam dodala svoje poglede na literaturo in lastno ustvarjanje še pesnica in pisateljica Bina Štampe Žmavc. Intervju sta pripravili učenki Kaja Roš In Lara Gobec. V tem delu, ki je bila edinstvena priložnost, se nam je pridružila še manjša skupina sedmošolcev, prav tako bralcev za bralno značko.

Druga polovica večera je bila posvečena igralski ustvarjalnosti gledaliških improvizacij. Učenci so v tem delu zelo uživali in se včasih nasmejali prav do solz. Po zapisu svojih vtisov na prirejeno obliko družabnega omrežja, kot dela razstave v avli šole, je sledil polnočni kino z ameriškim filmom Društvo mrtvih pesnikov. Ta je smiselno zaokrožil našo temo literarne noči, saj smo naše druženje zaključili ob 1.00.

Ne dvomim, da je bi spanec zaradi toliko pozitivnih doživetij še prav posebno sladek.

Dragica Milojević


Urnik:

16.30 – 17.00: Priprava - ŠK

17.00 – 18.30: Čajanka z delavnico Knjižna kazala

18.30 – 19.30: Pogovor z gostjo večera Bino Štampe Žmavc

20.00 – 20.30: Večerja

20.30 – 22.00: Improliga

22.00 – 22.30: Refleksija

22.30 – 01.00: Ogled filma - avla

Op.: Urnik je okviren.

 

Priprava na Noč knjige:

  • seznani se z življenjepisom Bine Štampe Žmavc
  • preberi knjigo, ki jo je napisala
  • pripravi kakšno smiselno vprašanje

 

S seboj imej:

  • peresnico (barvna pisala, lepilo, škarje)
  • (blazino, odejo)
  • domače pecivo
  • delovno vnemo in dobro voljo

Mentorici Dragica Milojević in Mateja Rokavec