Te so:

  • Lana Bavcon
  • Hana Horvatič
  • Nina Jakop
  • Alisa Kiker
  • Živa Nardin
  • Klara Planko
  • Zala Ana Zupanc

Prireditev Zlati bralci celjskih osnovnih šol, se je letos zgodila 28. 5. 2015, v krasnem ambientu lapidarija savinjskega nabrežja. Naša šola je bila glavna organizatorka dogodka, s sodelovanjem MOC, OKC in Pokrajinskega muzeja Celje. Osrednji dogodek prireditve je bila predstava, katere rdeča nit je bila misel o svetu, kot cilju in poti, ki jo naredijo zgodbe otrok sveta, ki jih Janja Vidmar opisuje v knjigi Otroci sveta, letošnjem darilu Bralne značke. Tako so zlati bralci postali del te poti in lahko začeli razmišljati, kaj bodo naredili s svojo potjo, kakšno zgodbo o sebi sestavljajo. K temu so jih z zahtevnimi in obsežnimi besedili ter izvrstno interpretacijo pozivali nastopajoči učenci: Zala Čečko, Sonja Drofenik, Lara Gobec, Eva Pušnik, Nika Pušnik, Kaja Roš, Blaž Šporin, Tia Užmah in Katarina Viher.

Gostili smo tudi Barbaro Trnovec, avtorico knjige Kolumbova hči. Ta nam je v intervjuju predstavila poti in osebnost svetovne popotnice, Celjanke Alme Karlin. Zlati bralci so v spomin prejeli tudi to knjižno darilo.

Srečanje smo zaključili s podelitvijo knjižnih nagrad in druženjem na čajanki ob Alminem čaju in domačem pecivu. Mentorice kulturnega dogodka Janja Đaković, Dragica Milojević in Mateja Rokavec smo ponosne na naše učence, ki so se globoko vživeli v svoje vloge in vrhunsko predstavili zgodbe otrok sveta. Za mnoge je bilo to doživetje, ki se ga bomo še radi spominjali.

Knjižničarka Dragica Milojević